Ознака: нестабилно

Вести Македонија

Денес попладне и утре нестабилно со над 20 литри дожд и грмежи

За денес попладне и утре метеоролозите најавуваат нестабилно време со повремени врнежи од дожд. На места тие ќе надминат и 20 литри на метар квадратен. Под влијание на влажен бран од Медитеранот, времето денес попладне […]

Вести Македонија

Времето денес нестабилно со дожд и грмежи

Времето во земјата денеска на повеќе места ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд и грмежи. Според УХМР, на места и особено на северот и истокот процесите ќе бидат поинтензивни […]

Вести Македонија

Претпладне сончево и топло, попладне нестабилно

Денес времето во земјава аќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. Утринската температура ќе се движи од 10 до […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи

Во Македонија денес времето особено претпладне ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи помеѓу […]

Вести Македонија

И денес променливо облачно и нестабилно

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, попладне со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи, грмежи, засилен […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и нестабилно

Променливо облачно и нестабилно време е прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи за денес. Се очекуваат поројни врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со пообилни врнежи, засилен […]

Вести Македонија

Претладне сонце, попладне пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот

Денес претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Минималната температура ќе се движи помеѓу 7 и 15, а […]