Ознака: не е задржан

Македонија

Боки 13 од Шутка пренесен на Клиника, но не е задржан

Бојан Јовановски, попознат како Боки 13 денес од затворот во Шутка, каде што е притворен во врска со случајот “Рекет“ беше пренесен во Клиничкиот центар во Скопје. Toj примил инфузија на Клиниката […]