Ознака: не му е симнат

Македонија

На Вељаноски не му е симнат имунитетот

Со четири гласа „за“ и четири „против“ собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања ја заврши расправата за имунитетот на пратеникот, Трајко Вељаноски, пишува “Фокус“. -Тоа не значи дека е […]