Ознака: не планираме

Вести Свет

Алијансата не ја разгледува можноста да распоредува ново нуклеарно оружје во Европа

  Иако сметаат дека Русија го прекршува Договорот за контрола на оружјето, генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денес изјави дека не се очекува земјите од Алијансата да распоредат ново […]