Ознака: нигерија

Вести Свет

Експлозија на танкер за нафта во Нигерија, најмалку 12 загинати

Како што соопшти полицијата најмалку 12 луѓе загинаа во експлозија на превртен танкер за нафта во Нигерија. Исто така повредени се најмалку 22 лица кои со тешки изгореници се пренесени во […]

Живот

Ова е најубавото девојче на светот

5-годишно девојче беше прогласено за најубавото девојче во светот, откако фотограф објави нејзини слики на Инстаграм. Jare од Нигерија позира пред објективот на фотографот во едноставно фустанче, а во фокусот […]

Меѓународен фудбал

Лука Модриќ смета дека пола пола се шансите со Нигерија

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ не сакаше да именува фаворит за првиот дуел на тимот од Мундијалот 2018 против Нигерија. Средбата е од 21:00 часот денеска во Калининград. – Ги знаеме […]

Црна хроника

Испил билки за потенција и ја убил партнерката од премногу секс: „Открив дека нешто не е во ред кога…“

Фатаи Бусари (50) од Нигерија е обвинет дека својата девојка Садиа Адеџувон (48) ја убил со секс.Тој пред односот зел апчиња за зајакнување на потенцијата, а по жестокиот секс жената […]

Занимливости

Исповед на човекот кој има 97 сопруги: „Луѓе, верувајте ми, две ви се сосем доволни!“

Мухамед Бело Абубакар од Нигерија ја спроведува Божјата волја на многу необичен начин. Имено, тој смета дека неговото постоење на земјата, за што е заслужен Бог, подразбира имање на што […]

Црна хроника

Атина, Рим и Лондон потврдија дека се убиени заложниците во Нигерија

 Седумте странски заложници, коишто нигерските исламисти ги грабнаа од градилиште во февруари, се убиени потврдија во неделата грчкото, италијанското и британското министерство за надворешни работи.Исламистичката милитантна група Ансару поврзана со […]

Вести

Уапсени двајца новинари поради смртта на девет медицински сестри во Нигерија

Двајца нигериски новинари се уапсени поради убиство на девет медицински сестри кои ја спроведувале вакцинацијата против детска парализа во северната покраина Кано.Новинарите не го извршиле директно убиството, но во програмата […]