Ознака: Ники Лауда

Останати спортови

ЗАМИНА ЛЕГЕНДАТА НА ФОРМУЛА: Почина Ники Лауда

-Со длабока тага соопштуваме дека нашиот сакан Ники почина во понеделник во кругот на фамилијата. Неговото остварување како сопртист и бизнисмен ќе остане незаборавно. Тој е идол за сите нас, […]

Сцена

Ники Лауда заздравува: Докторите со прецизни забрани

Легендарниот шампион во Формула 1, Ники Лауда започна со физикална терапија, соопшти австриски „ОЕ 24“. Лауда закрепнува по трансплантацијата на белите дробови извршена претходниот месец. Во четвртокот и петокот Ники […]

Сцена

Ники Лауда се бори за живот

Трикратниот шампион во Формула 1, Ники Лауда е во лоша состојба во виенската болница, откако претрпе трансплантација на белите дробови. Шеесет и девет-годишниот австриец беше опериран во четвртокот поради тешка […]