Ознака: ники хамблин

Останати спортови

Организаторите на ЛОИ во Рио го наградија хуманиот потег на атлетичарките!

Навистина несекојдневна ситуација се случи на квалификациите од женските трки на 5.000 метри на Олимписките игри во Рио де Жанеиро.Американската атлетичарка Аби Д’Агостино во еден момент падна на патеката, а […]