Ознака: Никола Груевски

Македонија

МВР распиша потерница – се бара Никола Груевски

По налог на Кривичниот суд, МВР попладнево распиша потерница по Никола Груевски кој се бара за отслужување на двегодишната затворска казна за случајот “Тенк“. -Основниот суд Скопје 1 издаде наредба […]

Македонија

Утре наместо денес Комисија за мандатно-имунитетни прашања

Наместо денес како што беше објавено, Собраниската комисија на која требаше да се разгледува одземањето на пратеничкиот мандат на Никола Груевски,  ќе се одржи утре. Одлуката прво се разгледува на комисија, […]

Македонија

Ако не му се одложи казната Груевски по 15 дена во приемно оди во ќелија

Во истражниот затвор „Скопје“веќе пристигнал упатниот акт за издржување на двегодишната затворската казна на Никола Груевски. Според тоа доколку на екс премиерот  не му биде одложено издржувањето на казната, тој на 8 ноември […]

Издвојуваме

Проклетството на Белата Палата на ВМРО

Конечно еден добар потег на изгубеното раководство на ВМРО-ДПМНЕ. Ќе се ослободат ли од проклетството на „Белата Палата“, Централниот Штаб на ВМРО ДПМНЕ, или „мојата зграда“ како што Мијалков се […]

Uncategorized Вести

Продолжи судењето за Титаник, изборните нерегуларности. Најчесто споменувано име е на Миле Јакиевски

Денеска продолжи судењето за Титаник, изборните нерегуларности. Најчесто споменувано име беше на некогаш супер моќниот функционер и миленик на Груевски, Миле Јакиевски. И Груевски денеска беше на судењето на „Титаник“ за […]

Вести Македонија

Никола Груевски дојде во Собрание

Екс премиерот и актуелен пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се врати во Собранието на Македонија каде во секој момент се очекува да започне седницата на која едиствена точка […]

Вести Македонија

Фејсбук статусот на Никола Груевски од 3 часот утрово

Во три часот утрово Никола Груевски напиша Фејсбук статус упатен до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со апел да не гласаат за уставните измени. „Доколку од Вас, било кој и на било кој […]

Вести

Цаноски тврди дека зад уривањето на „Космос“ стоеле Груевски и Јанакиески

Во Кривичниот суд денеска продолжи доказната постапка на предметот на СЈО „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на Фијат Цаноски по изборите во 2011 година. На денешното судско рочиште беа […]

Вести Македонија

„Тенк“ за Јанкуловска продолжува

Во Кривичниот суд  продолжува судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство кој се однесува за набавката на луксузниот […]

Вести Македонија

Ние како граѓани имаме право да знаеме за случајот Траекторија

Одбраната бара исклучување на јавноста. Џолев не дозволи… Во Кривичниот суд продолжи слушањето на телефонските разговори кои СЈО ги достави како доказ за случајот Траекторија, односно за изградбата на патиштата Миладиновци – […]

Вести Македонија

Никола Груевски ќе се обрати денес во 14.30 часот

Екс премиерот и екс лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски за 14.30 часот најави прес конференција во Собранието.Прес конференцијата како што е речено ќе се одржи по завршувањето на денешното […]