Ознака: никола илиевски џиџи

Македонски фудбал

Милевски изненаден од одлуката за негова смена, Џиџи го презема кормилото во Вардар

Никола Илиевски – Џиџи, поранешниот селектор на Македонската сениорска фудбалска репрезентација, деновиве треба да биде промовиран за нов тренер Македонскиот шампион Вардар. Вардар го разреши Милевски а на негово место […]