Ознака: николина сабо

Балкан

СОЛЗИ И ТАГА: Брутално убиените Славица и Николина се погребани во ист ковчег

Славица Сабо (24) и нејзината 4-месечна ќерка Николина Сабо, се погребани денеска во заеднички ковчег на Градските гробишта во Нови Сад, откако монструозно ги искасапи до смрт сопругот и татко, […]