Ознака: никос ксидакис

Вести

Ксидакис: Скопје и Атина со заеднички напори треба да го решат меѓусебниот проблем

Грчкиот заменик министер за надворешни работи Никос Ксидакис, денеска изјави дека климата во односите меѓу Скопје и Атина постојано се подобрува.- Мислам дека проблемот меѓу Атина и Скопје е заеднички. […]

Вести

Ксидакис: Македонија и Грција можат да живеат во пријателство

Мерките за градење доверба се уште еден доказ дека Грција и Македонија можат да живеат и да разговараат во хармонија, во една средина која не е особено стабилна, изјави грчкиот […]