Ознака: Нина Ангеловска

Избор на уредникот

Огнен Јанески ја нападна жестокот Нина Ангеловска на Фејсбук!

Огнен Јанески ја нападна жестокот Нина Ангеловска на Фејсбук: Да се сведеш на Бонева-стил ,,не сам знајала” е дилетантизам и недораснатост Во низата јавни личности, кој бара одговорност од Ангеловска, […]

Вести

Ангеловска: Третиот сет на мерки е за опоравување на економијата но и за справување на системски проблеми како сива економија

Ангеловска: Третиот сет на мерки е за опоравување на економијата но и за справување на системски проблеми како сива економија Третиот сет на мерки се таргетирани за да им помогнат на […]

Вести

Нина Ангеловска се откажа од министерската плата додека се на сила кризните мерки

Нина Ангеловска се откажа од министерската плата додека се на сила кризните мерки. Ова е потег за поздравување.  „И бидејќи често, како што велат, делата се погласен говорник од зборовите, […]

Македонија

Ангеловска: За три години се одложува данокот на доход од депозити и капитална добивка 

Се одложува оданочувањето на доходот на камати од депозити и на доходот од капитална добивка од хартии од вредност, кои требаше да стапат на сила на почетокот на 2020 година, […]

Економија Македонија

Министерката за финансии, Ангеловска најави раст на јавниот долг

Министерката за финансии Нина Ангеловска во гостувањето во емисијата „Економски магазин“ на “Алсат“ истакна дека јавниот долг за 2020 година е проектиран на 52,3 %, додека за 2019 година 51, […]

Вести

Нина Ангеловска министер за финансии, Хисен Џамаили министер задолжен за домашни инвестиции

Собранието попладнево во рамки на 110-та седница со 64 гласа „за“ и 18 против ја избра Нина Ангеловска за министер за финансии, а со 61 гласа „за“ и 21 против […]

Вести

„Лидер“: Нина Групер украла бренд од САД- сега ќе биде министерка???

Брендот „Групер“ кој во македонската јавност е претставен како најголем успех на предлог-министерката за финансии Нина Ангеловска е всушност плагијат на американскиот бренд „Групон“- покажува истражувањето на „Економски Лидер“. „Групон“ […]

Вести

Сопственичката на „Групер“ е новата министерка за финансии

Нина Ангеловска, сопственичка на платформата Групер, ќе биде предложена за нова министерка за финансии, потврди вечерва премиерот Зоран Заев. Нејзиното име ќе биде на листата кадровски решенија која тој утре […]