Ознака: нина бадриќ

Сцена

Нина Бадриќ: Сите ќе пееме само под туш??

Од самиот почеток на пандемијата предизвикана од вирусот корона, сите се жалат на егзистенцијалната криза, вклучително и пејачите. Поп-уметниците се жалат повеќе од кога било, а популарнатра хрватска пејачка Нина […]

Сцена

Непознат маж непрестајно ја прогонува, пејачката загрижена за нејзиниот живот – Нина Бадриќ се соочува со истиот проблем на Јелена Розга

Далеку од „очите“ на јавноста, една од најпопуларните хрватски пејачки, 48-годишната Нина Бадриќ, во последно време доживува вистинска драма. Имено, поради долгогодишно вознемирување на човек кој дошол на Хвар по […]

Uncategorized

Нина Бадриќ со селфи без шминка во петтата деценија – Младите можат да и завидуваат

Убавата Нина Бадриќ старее како виното, колку што годините си одат, таа е се поубава. Во петтата деценија направи селфи без шминка, а можат да и завидуваат и млади девојки.

Сцена

Сите ја фалат убавината на Нина Бадриќ: Погледнете како изгледа нејзината мајка

Нина Бадриќ не сака често да го експонира приватниот живот, но кога тоа го прави на социјалните мрежи секогаш покажува колку навистина ѝ значи сeмејството. Хрватската поп-ѕвезда овојпат објави фотографија […]

Сцена

Хрватската пејачка му го врати дијамантскиот прстен на 52 годишниот бизнисмен кој ја запроси на Малдивите

Хрватската пејачка Нина Бадриќ се почесто во јавноста се појавува сама без својот свршеник, па веднаш започнаа гласините дека пејачката ја прекинала едногодишната врска со бизнисменот Тино Бралом (52).На нејзината […]

Сцена

Тече сало, a целулитот боде очи: Нина Бадриќ направи катастрофална модна грешка

Нина Бадриќ одржа концерт на тврдината Св. Миховила, а за потребите на пригодата облече елегантна бела тоалета , која не баш и прилегаше на линијата и килограмите. Имено, нејзиниот стомак […]

Сцена

Нина Бадриќ се соблече во бикини во четвртата деценија од животот

Регионална поп дива Нина Бадриќ е една од ретките пејачки кои музичката кариера ја изградила врз основа на добрите песни,а не скандали. Многу често пред ТВ екраните може да ја […]

Сцена

Нина Бадриќ без облека: Пејачката на Инстаграм објави своја разголена фотографија

Нина Бадриќ објавила на Инстаграм  фотографија  на која  позира гола, а нејзините пријатели  ја опсипале со коментари.Хрватската пејачка Нина Бадриќ на својот Инстаграм профил  објавила необична  и  провокативна фотографија  на […]