Ознака: нина балабан

Останати спортови

Нина Балабан го освои 42. место во гаѓање со воздушна пушка од десет метри

Македонската олимпијка Нина Балабан го освои 42. место во дисциплината гаѓање со воздушна пушка од 10 метри.Таа во квалификациите во четирите серии имаше вкупно 407.7 кругови, што е за еден […]

Останати спортови

ВИДЕО: Претставување на македонската олимписка делегација во Рио-Еве кога ќе настапат македонските спортисти

Македонија на Олимписките игри во Рио ќе ја претставуваат шест спортисти, а македонското знаме на дефилето на отворањето го носеше пливачката Анастасиа Богдановски.Македонските спортисти на Летните олимписки игри ќе настапат […]

Останати спортови

Македонското знаме се развеа во Рио

Во присуство на дел од македонскиот олимписки тим, амбасадорот на Република Македонија во Бразил Ивица Боцевски и шефот на македонската олимписка делегација Владимир Богоевски во олимпиското село во Рио де […]