Ознака: нино решиќ

Сцена

По 10 години од смртта на Нино Решиќ неговата ќерка откри како поминале неговите последни денови

Скоро навршија 10 години од смртта на пејачот Нино Решиќ.Пејачот почина во болница во Бијелјини, а долго се борел со рак на панкреасот, поради кој починал. Неговата ќерка Сандра Решиќ […]

Сцена

Кој би ја препознал?! Погледнете како изгледала ќерката на Нино со 20 килограми повеќе!

Сандра Решиќ повторно се натпреварува во Ѕвездите на Гранд а нејзината мотивација е да влезе во финалето на најпопуларното натпреварување. Ќерката на покојниот пејач Нино која ја расплака Јелена Карлеуша со […]

Фото

Се преполови: Нема да верувате како изгледала Сандра Решиќ пред 3 години во „Ѕвездите на Гранд“

Сандра Решиќ повторно се натпреварува во Ѕвездите на Гранд, а нејзината мотивација е да влезе во финалето на најпопуларното натпреварување.Ќерката на покојниот пејач Нино која ја расплака Јелена Карлеуша со […]

Сцена

Нино Решиќ се женел 3 пати: Една е поранешна на негов колега, а неговата вистинска љубов изгледа вака!

Покојниот пејач Амир Решиќ Нино имал три жени, а со секоја добил по една ќерка.Тој својата прва сопруга, пејачката Сара Марковиќ ја запознал на снимање на новогодишна програма. Нино тогаш […]

Сцена

ШОКАНТНИТЕ ДНЕВНИЦИ НА НИНО: Откриена содржината на дневникот на починатиот пејач!

Фолк пејачот Амир Нино Решиќ почина пред 9 години во болница во Бјелина од перфорација на панкреасот, а приказната за неговиот живот повторно стана актуелна после откритието на неговиот менаџер […]

Сцена

ПРОЗБОРЕ најдобриот пријател на Нино: „Доста ми е од лагите на Сандра!“ Еве што се случило ноќта кога починал пејачот

Некогашниот менаџер и добар пријател на Нино Решиќ, Нермин Адемовиќ, е еден од ретките кои до последниот ден од животот бил со пејачот. Токму поради тоа има право да го […]

Сцена

Сандра Решиќ: Смртта на мојот татко Нино, остана во сенка поради Тоше Проески…

За животот на Нино Решиќ овие денови се пишува повеќе отколку за сите девет години, колку што има откако пејачот почина. За тоа постои добра причина, а тоа е фактот […]