Ознака: нино решиќ

Сцена

Вака изгледа ГРОБОТ на Нино Решиќ кој никој од семејството не го посетува: Еве што пишува на него

Жал ми е што неговото име некои го користат поради реклама, а ни гробот не му го посетуваат, со овие зборови се обратија неколку станари од Босанска Дубица, родното место […]

Сцена

И камен би ЗАПЛАКАЛ по она што Аца Лукас ѝ го кажал на ќерката на покоен пејач!

Досега не се памети настап во „Ѕвездите на Гранд“ кој предизвика толку солзи и коментари како оној по претставувањето на Сандра Решиќ, ќерка на покојниот пејач Нино Решиќ.Во студиото ретко […]

Фото

Досега необјавени фотографии од покојниот пејач Нино и неговата ќерка поради која плачеше цел Гранд!

Овие фотографии никогаш не се објавени во јавноста, а ја покажуваат неизмерната љубов на покојниот пејач Нино Решиќ кон неговата ќерка Сандра Решиќ