Ознака: ниски температури

Вести

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: УХМР со најава за снег – еве колку ќе се спуштат температурите викендов

Од утре под влијание на многу студена воздушна маса од најсеверните географски ширини, времето ќе биде многу студено со умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. […]

Вести

Сончево и ветровито, утринските температури ниски

Продолжува периодот на стабилно и сончево време со ниски утрински температури. За денеска синоптичарите најавуваат сончево време со умерена до значителна облачност. Ќе дува и умерен, долж Повардарието засилен ветер […]

Вести Македонија

Според синоптичарите на зимата – до тука и беше

Денешните ниски температури, според синоптичарите ќе бидат последни за оваа зима. Студено ќе биде и понатаму, но температурите нема да одат толку длабоко под нулата како во последните неколку седмици. […]

Вести

Препораки до одгледувачите на животни при ниски температури

Навремено да се обезбедат вода и храна за животните во количества доволни за задоволување на потребите на сите животни на одгледувалиштето во траење од најмалку две недели, им препорачува Агенција […]