Ознака: нишесте

Кулинарство

Срце торта

5 јајца 200 г шеќер 150 г мелени лешници 150 г нишесте 120 г брашно 120 г маргарин 200 г чоколадо за готвење 2 лажици масло Изматете ги белките со […]