Ознака: нло

Контроверзни фајлови

Нил Армстронг: Ни наредија да се тргнеме од Месечината

Звучи како научно-фантастично сценарио на филм за НАСА, астронаути и вонземјани на Месечината. Меѓутоа, според многу извештаи и наводни транскрипти помеѓу командниот центар и астронаутите на „Аполо“ на Месечината, човештвото […]

Вести Видео

Декласифицирано: Пентагон официјално пушти 3 НЛО ВИДЕА за „расчистување на заблудите“

Декласифицирано: Пентагон официјално пушти 3 НЛО ВИДЕА за „расчистување на заблудите“ Повеќе од две години откако излегоа на Интернет, Пентагон официјално објави три кратки клипови од средбите на американските пилоти […]

Контроверзни фајлови

Инцидентот Пан Адриа и рушењето на два мигови 21 на ЈНА

До ден денеска останува најголема мистерија овој инцидент на авионот Пан Адрија од 1977 година. Имено на овој авион, кој лета ноќе на релација внатре во Југославија од Загрев до […]

Контроверзни фајлови

Мистериозна смрт снајде познат теоретичар на заговор: Ден пред смртта испратил вознемирувачка порака до мајка му!

Најпознатиот теоретичар на заговори и „ловец“ на вонземјани, Макс Спирс (39), пронајден е мртов во Полска каде еден ден пред тоа одржа говор за НЛО. Таткото на две деца бил […]

Видео

Малезијците панично бараат помош: Огромно НЛО се појави над село?!

На снимката на која наводно е снимено вонземјанско летало во малезиската провинција Келантан, се гледа огромен вонземјански брод како кружи над едно село, а во позадина се слушаат врескања на […]

Видео

ОДГАТНАТА МИСТЕРИЈАТА на видеото со НЛО над Њујорк Сити: Објаснувањето ја НАСМЕА јавноста!

Видеото што изнуди многу чудење кај јавноста, и на кое наводно НЛО лебди над Њујорк Сити, конечно беше дешифрирано.Имено, „НЛО“-то беше голем темен предмет што лебди над мостот Џорџ Вашингтон, […]