Ознака: новак ѓоковиќ

Сцена

Ѓоковиќ го напушта Монте Карло по повеќе од 10 години, еве каде ќе живее со семејството

Новак Ѓоковиќ го напушта Монте Карло по повеќе од 10 години и наскоро со семејството ќе се пресели на друг брег. Првиот тенисер во светот се сели од даночниот рај […]

Здравје

Новак Ѓоковиќ го започнува секое утро со овој напиток: Неверојатно моќна комбинација која го зајакнува цел организам!

Целерот го користеле и Египќаните како лек, а истражувањата покажале дека овој зеленчук е навистина одлична храна и извор на голема количина витамини и минерали. Содржи витамини К, Е, Ц […]

Сцена

Јелена Ѓоковиќ отиде кај Новак во Париз, а таму ја дочека љубовно изненадување

Сопругата на првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ, Јелена, остана некое време во Србија, а сега отпатува за Париз и беше воодушевена од изненадувањето што и го приреди нејзиниот сопруг. […]

Останати спортови

Се појави видео кое менува сѐ: Новак не го погодил судијата, навивачите бараат да ги тужи организаторите

Тенисерот во јавноста е претставен како лошо момче кое намерно го удри судијата, а во повеќе наврати ги видовме доказите и дека немало намера во овој негов потег. Сега се […]

Останати спортови

Кафелников: Ѓоковиќ беше исфрлен фер, намерно ја удри судијката

Поранешниот светски рекет број 1, Русинот Евгениј Кафелников смета дека Новак Ѓоковиќ бил третиран „апсолутно фер“ од судиите на САД опен откако беше исфрлен од турнирот во неделата по удирањето […]

Останати спортови

Нема да ви се верува колкава сума на пари Ѓоковиќ изгуби по дисквалификацијата од УС Опен

Според правилата на УС Опен, бидејќи беше дисквалификуван, Новак Ѓоковиќ (Србија) нема да добие чек за 250.000 долари што го добива секој од учесниците во четвртото коло. Најдобриот тенисер во […]

Спорт

Новак лут на организаторите на УС Опен: „Ова е причина зошто се сите вознемирени, вклучувајќи ме и мене“

Новак Ѓkоковиќ го изрази своето незадоволство поради карантинот на двајца тенисери, Гвидо Пела и Уго Делијан, кои практично беа дисквалификувани, бидејќи требаше да бидат отсутни две недели.  Причината е што […]

Сцена

Тага во семејството Ѓоковиќ

Сопругата на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена денеска на социјалните мрежи обајви дека нивното семејство останало без домашниот миленик. Нивното куче наречено Тесла денеска требало да полни шест години, […]