Ознака: новак ѓоковиќ

Сцена

Со оваа намирница се штити од болести, а може да си ја дозволи секој – еве што појадува Новак Ѓоковиќ

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ секојдневно консумира целер и тоа во сирова форма. Ѓоковиќ е човек кој обрнува огромно внимание на својата исхрана и сопственото здравје. Тој важи за спортист […]

Живот Останати спортови

Ѓоковиќ донираше милион евра за респиратори за Србија

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе донира еден милион евра за респиратори и дополнителна медицинска опрема за Србија, со цел да ѝ помогне на својата земја во борбата со коронавирусот. […]

Останати спортови

Ѓоковиќ ја откри тајната за своето здравје: Овој сок го пие секој ден, еве како да си направите и вие

Големиот шампион на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ, одамна не крие дека за тајната на неговиот успех, покрај напорниот тренинг, е и неговата специјална исхрана. Притоа, тој открива дека секое утро неговото […]

Останати спортови

Танц со згодна жена и сабја над глава: Ѓоковиќ каков што го немате видено

Новак Ѓоковиќ приредува шоу каде и да се појави, дури и кога не е на тениски терен. Така, тој за време на вечерата ги покажа и своите танцувачки способности и […]

Останати спортови

Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена

Вториот светски рекет, Новак Ѓоковиќ во моментот игра меч против Милош Раониќ од четврфиналето на Австралија Опен, а Србинот влезе во низата славни спортисти кои му оддадоа почит на прерано […]

Спорт

Вака Ѓоковиќ го прослави освојувањето на трофејот во Париз

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ по пети пат во кариерата го освои трофејот од престижниот Мастерс турнир во Париз.  Пред него е само Надал со освоени 35 титули на Мастерс […]