Ознака: новак ѓоковиќ

Сцена

Мајката на Ѓоковиќ порача: Сè ви беше добро додека Новак не стана најдобар!

Дијана Ѓоковиќ, мајката на најдобриот тенисер во светот Новак, за светски познат магазин даде интервју во кое зборуваше за моментите од кариерата на Србинот. Мајката на Новак кажа дека не […]

Останати спортови

Ѓоковиќ: Заработив доволно за да ја нахранам цела Србија

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ повторно ги освојува симпатиите на светот – овојпат не со тениската игра туку со хуманитарната работаСветскиот тениски ас во Србија отвора ресторан за бездомници. Парите не […]

Сцена

Лепа Брена ја откри вистината за кавгата со Новак Ѓоковиќ: „Мора да имате доверба во личноста со која почнувате бизнис“

Деновиве во српските медиуми се појавија вести дека таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан Ѓоковиќ побарал од Лепа Брена и тогаш најдобриот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ да вложат финансии во Новак. […]

Останати спортови

Синот на Ноле имаше попаметна работа отколку да слави со неговиот татко

Новак Ѓоковиќ испиша историја и стигна до петтиот трофеј на Вимблдон во својата кариера. Вторпат во последните десет години, Србинот ја одбрани титулата на Грен слем турнирот во Лондон, а […]

Останати спортови

Ѓоковиќ се врати од „мртвите“ за петта титула на Вимблдон!

Новак Ѓоковиќ е победник на годинешниот гренслем-турнир Вимблдон, откако со 3-2 во сетови, односно 7-6, 1-6, 7-6, 4-6 и 13-12 успеа да слави против Роџер Федерер, за речиси пет часа […]

Останати спортови

Ѓоковиќ пред илјадници фанови ја пееше „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ им приреди незаборавна вечер на своите навивачи по победата во 3. коло од Вимблдон против Хуркач, со што обезбеди пласман во втората недела од третиот годинешен гренслем, а […]

Останати спортови

Ѓоковиќ прв тенисер со трофеј на секој Мастерс

Србинот Новак Ѓоковиќ стана првиот тенисер кој освоил барем еден трофеј на турнирите од Мастерс серијата. Тој синоќа го победи Роџер Федерер во финалето на Синсинати, САД и стигна до […]

Сцена

Ѓоковиќ со моќна порака и ја честиташе годишнината од бракот на Јелена

Познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на денешен ден пред четири години стапи во брак со сопругата Јелена Ѓоковиќ со која има две деца. -Денеска е нашата годишнина од бракот. Имам толку […]