Ознака: новак ѓоковиќ

Живот

Новаќ Ѓоковиќ сериозно загрижен за здравјето на неговата мајка

Познатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е сериозно загрижен за здравјето на својата мајка Дијана, која неодамна откри дека нејзиниот најстар син исклучително се грижи за неа.– Секој ден ми зборува […]

Сцена

Јелена Ѓоковиќ за прв пат објави фотографија како ја дои Тара

Сопругата на познатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ за прв пат во јавноста ја покажа својата ново родена ќерка Тара.Имено на фотографијата Јелена ја држи Тара во своите раце и ја […]

Живот

Ќе ви се заврти во умот од цената која ја платил Ѓоковиќ за породувањето на Јелена

Новак Ѓоковиќ и Јелена се пресреќни, на свет дојде нивната ќеркичка која им е второ дете по синчето Стефан, а ќе го носи името Тара.Јелена се породи во Монте Карло, […]

Сцена

Новак Ѓоковиќ доби ќерка

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ и неговата сопсруга Јелена го добија своето второ дете.Сопругата на Новак се породила во саботата во Монте Карло, на свет донесе девојче кое […]

Сцена

ФОТО: Новак Ѓоковиќ направи сообраќајка- еве како се заврши настанот

Новак Ѓоковиќ доживеа сообраќајна незгода во Марбелја, каде што се подготвуа за турнирот во Мадрид. Тој управувал со ФИАТ 500 со лого на академијата на Пепе Имаз „Љубов и мир“.Со […]

Сцена

Ѓоковиќ очекува близнаци

Познато е дека Јелена Ѓоковиќ е трудна, но изгледа дека „дупло е трудна“.Како што пренесуваат медиумите, терминот за породување на Јелена Ѓоковиќ е август, а наводно таа на свет ќе […]

Сцена

Вест која го воодушеви светот: Роналдо и Ѓоковиќ донираа 5 милиони евра помош за децата во Сирија!

Новак Ѓоковиќ и Кристијано Роналдо одлучија да им дадат поддршка децата во Сирија и на сите невини луѓе коишто страдаат поради војната.Ноле и Роналдо со овој гест сакаат на светот […]

Сцена

Ни нејзиниот живот не е песна: Јелена Ѓоковиќ откри што е тоа што ја мачи со години!

Сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, и директорката на фондацијата „Новак“, од својата деветта година се соочува со проблем што не дозволува да и го поремети животот.Јелена Ѓоковиќ важи […]