Ознака: новак ѓоковиќ

Сцена

Новак и Јелена денеска го слават роденденот на синот Стефан: Ќе се изненадите како!

Во семејството Ѓоковиќ денес е посебен ден, веројатно и најубавиот, бидејќи среќните и горди родители го слават роденденот на синот Стефан.Новак и Јелена одлучија вториот роденден на синчето да го […]

Сцена

Новак Ѓоковиќ мора итно да оди на операција!

Новак Ѓоковиќ ќе подлегне на мала хируршка интервенција, поради проблем со опаѓање на нокт од десното стапало, поради што потполно потфрлил на финалето на  US Open.Стан Вавринк, ја освои титулата […]

Останати спортови

Сѐ е разоткриено: Исплива брутална вистина за Новак Ѓоковиќ!

Италијанските медиуми пред УС Опен покренаа приказна дека Новак Ѓоковиќ се разведува од Јелена, а сега на тоа се надоврзаа и Британците.Дежурни детективи за српскиот тенисер се Италијанците, а не […]

Сцена

Му дојде преку глава: Новак Ѓоковиќ донесе важна одлука!

Новак и Јелена Ѓоковиќ се налутија на тврдењата на италијански „Газета дел спорт“ дека се наоѓаат пред развод и сакаат да го тужат овој медиум.Угледниот спортски лист објави дека тие […]

Сцена

ФОТО: Еве како Јелена одговори на тврдењата дека Новак ја изневерува

Едно интервју направи лавина. Боливудската афера на Ѓоковиќ што ја пласираа британските медиуми, а потоа ја проширија италјанските, изгледа прераснува во боливудска сапуница.Семејните проблеми на најдобриот тенисер на светот, кои […]

Сцена

Прељуба е причина за лошиот перформанс на Новак Ѓоковиќ: Тенисерот е ФАТЕН НА ДЕЛО!

Приказната на италијанскиот весник „Газета дело спорт“ добива нов тек, според кој изгледа дека боливудската афера на Новак Ѓоковиќ не била чаршиски муабет.Пред извесно време се шушкаше дека Ноле имал […]