Ознака: новак ѓоковиќ

Останати спортови

Ѓоковиќ донесе неочекувана одлука по елиминацијата од ЛОИ во Рио!

Прерано завршија Летните олимписки игри во Рио за најдобриот тенисер на денешницата, Новак Ѓоковиќ.Србинот во сингл конкуренција загуби уште во првото коло од Мартин дел Потро, а утрово заедно со […]

Сцена

Новак Ѓоковиќ со чудна реакција на мажачката на Ана Ивановиќ!

Се омажи убава Ано. И тоа два пати! Сите очи беа вперени во златната двојка господин и госпоѓа Швајнштајгер, но некои погледи беа свртени кон Новак Ѓоковиќ.Новак Ѓоковиќ и Ана […]

Останати спортови

Ѓоковиќ и Серена Вилијамс најдобри во изборот на ИТФ

Меѓународната тениска федерација (ИТФ) ги прогласи Србинот Новак Ѓоковиќ и Американката Серена Вилијамс за најдобри играчи за изминатата година. Новак Ѓоковиќ, првиот тенисер на светската ранг-листа, оваа награда ја доби […]