Ознака: нова пазова

Балкан

Со тажна песна го најави самоубиството: Ова се стиховите од момчето што се фрли под воз

„Те сакам и јас тебе и те молам не тагувај“ – со овие зборови го започна прошталното писмо Урош Дикиќ (19), кој се самоуби скокајќи под товарен воз.Несреќното момче вчера […]