Ознака: нова песна

Сцена

Нов видео запис на популарната Македонска група „Либеро Бенд“

Либеро Бенд постои од јуни 2011 година. Со нивниот разновиден репертоар и се претставија на Македонската јавност како млад, оптимистичен бенд, се калеа со свирки во кафулиња, ресторани а исто […]

Сцена

Нема средина – или ќе ја обожавате или ќе ве нервира: Слушнете ја новата песна на Северина

Албумот „Хало“ е од денеска достапен на музичките платформи, а во физички облик ќе биде промовиран кон средината на месецов. На него има 7 објавени и 10 сосема нови песни. […]

Сцена

Цец доби конкуренција: Анастасија сними песна, а кога ќе видите колку прегледи има за неколку часа ќе се онесвестите

Ќерката на најпознатата балканска пејачка Цеца за прв пат ја оствари својата најголема желба. Имено Анастасија Ражнатовиќ вчера ја промовираше својата прва песна и спот за песната „Совршен пар“.  […]

Сцена

ГАЈЛЕ МИ Е ЗА ТЕБЕ И ЗА НИВ: Марта Савиќ ја шокираше јавноста, еве кому му ја испрати оваа порака!

Сопругата на Миле Китиќ ни малку  не штедела на зборови во  незгодна ситуација која ја опишала.Пејачката Марта Савиќ представи  пред публиката уште еден сингл со шокантен наслов „Курвин син“ за […]

Сцена

„Eye cue“ со нова песна и спот

Од среда, новиот сингл на „Eye cue“ – „Сон”, ќе биде достапен за слушателите на радио станиците низ Македонија.За песната веќе е снимен и спот, чија ексклузивна промоција е закажана […]