Ознака: новески

Меѓународен фудбал

Новески со Мајнц против Фрајбург во германскиот Куп

Четвртфиналните натпревари во фудбалскиот Куп на Германија, ќе се одиграат во вторник и среда.Дербито на оваа фаза е дуелот на двете најдобри германски екипи, кои минатата сезона играа во финалето […]