Ознака: новинарка

Балкан

Убиецот на новинарката Маринова осуден на 30 години затвор

Заради силување и убиство на телевизиската новинарка Викторија Маринова бугарски суд го осуди Северин Красимиров на 30 години затвор. Телото на новинарката беше пронајдено на 6 октомври минатата година во […]

Македонија

СДСМ го осуди нападот на новинарката Мирјана Мирчевска

“СДСМ го осудува физичкиот напад врз новинарката на Канал 5 телевизија, која известувала од манифестацијата за одбелжување на верскиот празник Водици, вчера, во Скопје. Неприфатливо е било каков било физички […]

Македонија

Осуда на инцидентот со новинарката Мирјана Мирчевска

ВМРО-ДПМНЕ остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска, долгогодишно препознатливо медиумско лице. ВМРО-ДПМНЕ остро го […]

Видео

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Наместо да му помогне додека се грчи од болка, новинарка му зема изјава на маж прегазен од камион

Мажот  бил  удрен  од камион на автопат, а новинарска екипа  набрзо  се поавила на местото на  несреќата. Морничава  снимка  од  земање  изјава од маж  на  смрт, настанала во  Латинска Америка, ги  […]

Вести

Џована Кири новинарката која правата ја објави веста за одлуката на Папата

Новинарката на италијанската новинска агенција Џована Кири, долгогодишна известувачка од Ватикан, во понеделникот стана славна во новинарските кругови, но и пошироко, бидејќи благодарејќи на познавањето на латинскиот јазик и својата […]