Ознака: новиот Клинички центар

Македонија

Заев: Новиот клинички центар е почнат од ВМРО-ДПМНЕ, еве јас предлагам заедно да го завршиме

На денешната седница на Собранието наменета за пратенички прашања пратеничката Лилјана Затуровска праша кога ќе биде изградбата на новиот клинички центар, а одговори премиерот Зоран Заев. -Клиничкиот центар е од важно […]

Македонија

Новиот Клинички центар ќе се гради во Ѓорче Петров

На денешната владина седница помина одлуката за избор на новата локација за изградба на новиот Клинички центар. Министерот за здравство, Венко Филипче попладнево изјави дека локацијата ќе биде во општината […]