Ознака: новите цени

Економија

Дизелот поевтинува за 3, а бензинот за 2,5 денари за литар

Регулаторна комисија за енергетика ги објави, веќе најавените, новите цени на горивата. Малопродажните цени на нафтените деривати согласно методологијата за формирање на цените од полноќ се намалуваат во просек за […]