Ознака: нови правила

Љубов и секс

Во оваа земја коронавирусот ‘‘пишува’’ нови правила и во јавните куќи

Владата во Швајцарија планира од 8-ми јуни дополнително да ги ублажи мерките за спречување на коронавирусот, а на почетокот немала воопшто намера да дозволи работа во борделите. Меѓутоа, Асоцијацијата за […]

Вести

Нови правила за летање поставени од авиокомпаниите

Дел од државите и авиокомпаниите соопштија некои правила со што влегувањето во авион ќе биде потешко отколку влезот во некоја воена база. Имено, чекирањето пред влез во авион најверојатно ќе […]

Технологија

Јутјуб воведува нови правила, популарните јутубери збеснаа!

Некои од најпопуларните јутубери негодуваат против компанијата, откако им било кажано дека поради новите правила, нивните канали ќе останат без верификација. Јутјуб објави дека ќе ги заостри своите барања за […]

Занимливости

Нема веќе голи девојки и пијанчење: Познатиот остров го менува својот имиџ

Властите во Палма де Мајорка реши остро да го казни нудизмот, сексот на јавни места, алкохолизирање и агресивно однесување. Како што јавуваат шпанските медиуми, однесувањето на туристите ја премина секоја […]