Ознака: нови цени

Вести

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Со последната промена, минатата недела малопродажните цени на бензините и дизелот од […]

Вести

Од утре поскапуваат горивата

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 2,25%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 0,50 ден/лит […]

Вести

Од утре нова цена на горивата

Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија […]

Вести

Нова цена на горивата утре- Не чека ли поскапување

Регулаторната комисија за енергетика минатиот понеделник ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за 0,50 ден/лит во однос на […]

Економија Македонија

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата, коишто ќе стапат во сила од ноќеска на полноќ. Согласно новиот ценовник, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, […]

Економија Македонија

Од ноќеска возиме со поскапи горива, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика вчера на пладне ги соопшти новите цени на горивата, кои веќе важат од полноќ. Во однос на цените утврдени со Одлуката од 29.07.2019 година и со […]

Вести

Ова се цените на горивата од полноќ

Нема промена на цените на горивата во Македонија. Ова е одлуката која Регулаторната Комисија за енергетика ја донесе денеска, една недела по последната промена на цените на горивата. Ценовниците остануваат […]