Ознака: нови цени

Вести

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сила оваа недела. Согласно последната одлука на Комисијата цената на бензините се намали за […]

Вести

Утре поскапува бензинот, Регулаторна го донесе новиот ценовник

Утре поскапува бензинот, Регулаторна го донесе новиот ценовник Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска цената на горивата „Супер 95“ и „Супер 98“ се зголемува за половина денар […]

Вести

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Со последната промена, минатата недела малопродажните цени на бензините и дизелот од […]

Вести

Од утре поскапуваат горивата

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 2,25%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 0,50 ден/лит […]

Вести

Од утре нова цена на горивата

Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија […]

Вести

Нова цена на горивата утре- Не чека ли поскапување

Регулаторната комисија за енергетика минатиот понеделник ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за 0,50 ден/лит во однос на […]