Ознака: нови цени

Вести

Од утре нова цена на горивата

Цените на бензините и на дизел горивата пред две недели поскапеа за половина до еден денар по литар, со одлуката на Регулаторната комисија за енергетика.Утре, стандардно по две недели од […]

Вести

Од утре нова цена на горивата

Цените на бензините и на дизел горивата пред две недели поскапеа за половина до еден денар по литар, со одлуката на Регулаторната комисија за енергетика.Утре, стандардно по две недели од […]

Вести

На полноќ поскапуваат цените на горивата!

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).Новата цена на литар ЕУРОСУПЕР […]

Вести

Од утре нови цени на горивата

Бензините пред две недели со последната одлука на Регулаторната Комисија за енергетика поевтинија за три денари, а цената на дизел горивата се намали за два денара по литар. Со одлуката […]