Ознака: новозаболени

Балкан

Во Словенија во последното деноноќие има 1663 новозаразени од коронавирусот

Во Словенија се потврдени 1663 нови случаи на коронавирусот од направени 6215 тестирања што е всушност 26,76%. Ова се неофицијални податоци кои секое утро страна 24 УР ги објавува. Во […]

Вести

Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 58 -Куманово 5 -Дебар 2 -Штип 5 -Прилеп 4 -Тетово 5 -Струга […]

Вести

Во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19, а починати се 5 лица

Во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45 -Куманово 4 -Штип 1 -Прилеп 7 -Тетово 6 -Струга 3 -Битола […]

Свет

Во Индија 75.000 нови случаи за еден ден, починаа уште 1.053 лица

Во Индија, во последните 24 часа се регистрирани 75.083 нови случаи на коронавирус, што е најмалку за скоро еден месец.  1.053 лица починаа за еден ден, пренесува Ројтерс.  Во Индија […]

Вести

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, починати се 7 лица, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 33 – Куманово 17 – Дебар 3 – Штип 5 – […]

Свет

Застрашувачки бројки од САД: 35.549 нови случаи на корона се пријавени за еден ден

Центрите за контрола и превенција на болести на САД  во понеделникот објавија 35.549 нови случаи на коронавирус, како и 510 смртни случаи од ковид-19.  Вкупниот број на пациенти во Соединетите […]

Вести

Малиот број на направени тестови не го менува процентот на новозаболени, денеска 37 нови случаи на ковид-19 од направени 464 тестирања

Во последните 24 часа се направени 464 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 20 – Куманово 3 – Штип 1 – Тетово 3 – […]

Свет

На светско ниво, 307.930 луѓе се разболеле за еден ден, починале 5.537 лица: Индија, САД и Бразил сè уште имаат најголем пораст

Светската здравствена организација (СЗО) објави дека уште 307.930 лица се разболеле од коронавирусот во светот  за еден ден, пренесува Ројтерс. Бројот на починати се зголеми за 5.537 на 917.417.  Најголем […]