Ознака: новозаболени

Вести

Во последните 24 часа се направени 1756 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 , починати пациенти нема

Во последните 24 часа се направени 1756 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 46 -Куманово 17 -Дебар 3 -Штип 13 -Прилеп 12 -Тетово 11 -Струга […]

Свет

Бројките продолжуваат да растат: Во светот повеќе од 26 милиони луѓе заразени со корона, бројот на жртви надмина 865.000

Повеќе од 26 милиони луѓе, поточно 26.150.467, се заразени со вирусот корона во светот уште од почетокот на пандемијата, според податоците на веб-страницата на Worldometers. Според веб-страницата, од последиците на […]

Вести

Во последните 24 часа се направени 1665 тестирања, регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 , а оздравени 368 пациенти

Во последните 24 часа се направени 1665 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 34 -Куманово 10 -Штип 14 -Прилеп 15 -Тетово 3 -Струга 13 -Битола […]

Вести

ПАД НА НОВОЗАБОЛЕНИ: Починати се 3 лица, а регистрирани се САМО 11 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 450 тестирања, а регистрирани се 11 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 3 -Куманово 1 -Тетово 1 -Гостивар 1 -Гевгелија 1 -Крива Паланка 1 […]

Балкан

Бројот на новозаразени од коронавирусот е ЗГОЛЕМЕН во Србија

Во последните 24 часа 4.356 лица биле тестирани од коронавирусот во Србија, 83 од нив биле позитивни на Ковид-19, а едно лице починало.  Изразено како процент, 1,91% од тестираните биле […]

Вести

ПАД НА БРОЈКИТЕ! Само 5,8% , односно 89 нови случаи позитивни на коронавирусот од 1529 направени тестирања

Во последните 24 часа се направени 1529 тестирања, а регистрирани се 89 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 39 – Куманово 10 – Дебар 1 – Штип 4 – […]

Вести

Во последните 24 часа се направени 2065 тестирања, регистрирани се 119 нови случаи на ковид-19, а починати се 5 лица

Во последните 24 часа се направени 2065 тестирања, а регистрирани се 119 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 53 – Куманово 9 – Штип 4 – Прилеп 13 – […]