Ознака: новозаболени

Балкан

Деветмина починати за 24 часа во Србија, 330 се заразени: Вкупен број жртви од коронавирус е 582

Според последните податоци, 330 новозаразени пациенти од коронавирусот се регистрирани во Србија во последните 24 часа. За жал, во тој период починале уште 9 лица, така што вкупниот број на […]