Ознака: новозаразени

Вести

Штип со 29 новозарезени и ниту еден оздравен од Ковид-19

Штип и денеска е втора општина по бројот на новозаразени со коронавирусот на здравствениот билтен. Потврдени се 29 нови случаи, со што бројката на активни во градот на текстилната индустрија […]

Балкан

Во Србија, 426 нови случаи, осум мртви, 205 пациенти на респиратор

Новите 426 новозаразени од коронавирус, осум смртни случаи и зголемувањето на бројот на заразени пациенти на респираторите, е 24 часовниот  биланс на епидемиолошката состојба во Србија за денес. Во изминатите […]

Вести

Драматична викенд бројка на новозаразени лица- во текот на овие 24 расте и бројот на починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 870 тестирања, а регистрирани се 176 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-61, Куманово-8, Дебар-1, Штип-14, Прилеп-5, Тетово-22, Струга-19, Велес-5, […]