Ознака: новороденче

Сцена

Кети Пери се породи! Она што го стори со Орландо Блум веднаш по породувањето го воодушеви светот

Кети Пери (35) го роди своето прво дете, девојче кое таа и нејзиниот свршеник Орландо Блум (43) го именуваа Дејзи Дов! Убавата пејачка се породи во средата, 25 август, а […]

Живот

Новороденчето може да ги промени мозокот и телото на таткото

Кога се чека принова во семејството, од жените се очекува да минуваат низ психички и физички промени, но не и од мажите. Меѓутоа, повеќе нови истражувања покажуваат дека мажите, исто […]

Магазин

Новороденче се насмеа штом го слушна гласот на татка си

Кога се роди малата Антонела, нејзината насмевка покажа дека развила посебна врска со нејзиниот татко. Флавио и Тарсила се новопечени родители од Бразил. Флавио разговараше со својата ќерка секој ден […]

Балкан

Новороденче свиткано во најлонска кеса и фрлено во контејнер во Белград: На мајката и се заканува казна до 40 години затвор

Триесет и тригодишната М.Г. е уапсена и одреден и е притвор од 48 часа заради основано сомнение дека извршила кривично дело тешко убиство на дете во обид. Уапсената родилка тајно […]

Живот

Новороденче најдено во парк сместено на Клиниката за детски болести

Вчера со возило на Итна медицинска помош на Клиниката за детски болести донесено е новороденче најдено во скопската населба Топанско поле. Новороденчето го пронашол случаен минувач, а бебето било оставено во […]

Занимливости

Скандал: Медицинска сестра сакала што е можно побрзо да направи селфи со новороденчето

Една медицинска сестра веднаш после породувањето, на социјалните мрежи објавила фотографија со бебето, не забележувајќи дека жената која штотуку се породила никако не била подготвена за камера. Додека некои родители […]

Балкан

Почина новороденчето на ракометарот кој направи хаос во породилиштето

Предвремено роденото бебе на познатиот српски ракометар Недељко Јовановиќ починало денес рано наутро, пренесуваат српските медиуми. Ракометарот Јовановиќ синоќа бил сослушан синоќа поради обидот да влезе во родилиштето. Недељко Јовановиќ […]