Ознака: новороденче

Црна хроника

Ќе одговара за убиство: Кривична пријава против кумановката која си го фрли новороденчето

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.М. (19) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство на дете при породување“.Пријавената во мај годинава откако добила породилни […]

Живот

„Царски рез? Значи ти всушност не се породи…“ ХРАБРА МАЈКА им возврати на сите со ваков начин на размислување

Текстот на Ли стана хит со 18 илјади споделувања и 20 илјади допаѓања на социјалните мрежи, а многу мајки ги споделија своите искуства со царскиот рез во коментарите.Ние сме луѓе […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка на магистралниот пат Штип-Радовиш: Почина новороденче!

Новороденче почина, а една жена е тешко повредена во сообраќајна несреќа која вчера околу 17:50 часот се случила на магистралниот пат Штип-Радовиш, во близина на село Лакавица.Од полицијата информираат дека […]

Живот

Новороденче почина: Наместо кислород му давале гас за смеење!

Едно бебе почина, а друго е во критична состојба, откако во болница во југозападниот дел на Сиднеј наместо кислород им дале азот субоксид, познат како гас за смеење, соопштија локалните […]

Сцена

Најубавата фотографија од мајка и новороденче: Се уште не прогледало, веќе знае да се гушка

Оваа фотографија  со  сигурност ќе ви  го  стопи  срцето.Фотографија од мајка и  новороденче од едно холандско породилиште стана хит на интернет. Прво што ова новороденче сторило, било  да ја покаже […]