Ознака: Нов земјотрес

Балкан

Нов земјотрес денеска во Хрватска – тлото се затресе неколку минути после пладне

Нов потрес ја погоди денеска Хрватска, шест минути после пладне. Епицентарот бил меѓу Петриња и Сисак. Земјотресот бил со јачина од 3,8 степени, пренесува Индекс.хр Сеизмолошката служба на Хрватска наведува […]