Ознака: нов тренд

Живот

Нов тренд: Се повеќе жени изнајмуваат партнери преку Интернет!

Покрај интернет-страниците за запознавање на сродна душа, во светот, а особено во Кина, има се повеќе и повеќе популарни страници каде што може да се изнајми маж. Еден од корисниците […]

Живот

Младите Швеѓани со нов тренд-си вградуваат чипови во раката

Во Шведска се појави нов тренд и тоа обично кај помладите жители на оваа скандинавска земја. Со  хируршки зафат помеѓу палецот и показалецот на раката си вградуваат чип, кој им […]

Мода

Фламингото е минато, ова е новиот летен тренд за сите Инстаграм блогерки

Минатата година социјалните мрежи беа преплавени со фотографии од плажите ширум светот со “must have” аксесоарот, огромните фламинго душеци. Од славните па се до “обичните луѓе”, Инстаграм нè присили речиси […]