Ознака: ноември

Вести

Овој ноември ќе се памети долго- временска прогноза за цел месец која откако ќе ја прочитате веднаш ќе знаете што не очекува

Месец октомври полека, но сигурно си заминува, а доаѓа и календарски вистинските студени температури, темни утра, магливи денови без сонце и загаден воздух во Македонија. Сепак за среќа речиси целиот […]

Вести

Венко Филипче кажа што може да се очекува за наставата во ноември

Во ноември можеби ќе дозволиме физичко присуство во школите и на други одделенија, вели министерот за здравство, Венко Филипче. Филипче најави дека во ноември може да се дозволи физичко присуство […]

Магазин

Љубовен хороскоп за ноември, кој знак што го очекува

ОВЕН Ноември ќе биде многу поволен за Овенот, особено кога станува збор за романтичните врски. Вашата комуникација ќе се подобри. Мора повеќе внимание да му посветувате на партнерот и постоечките […]

Хороскоп

Месечен хороскоп за ноември

Близнаците имаат сјајна шанса за подобра работа или унапредување, слободните Девици ќе ја запознаат својата сродна душа. Прочитајте го хороскопот за претпоследниот месец од годината. Овен Марс, вашиот владетел го […]

Вести

Какво време не` очекува во ноември?

Уште неколку дена остануваат од месец октомври, и да навлеземе во претпоследниот месец во годината. Месец октомври беше доста топол, вистински есенски месец. Но, метеoролозите не го предвидуваат истото и […]

Занимливости

Утре е Задушница: Посетете ги гробовите на починатите, но ОВА НЕ ПРАВЕТЕ ГО, бидејќи се верува дека е грев

Утре се Митровденски задушници, ден за душата на починатите. Православните верници го одбележуваат овој празник со одење на гробишта, палење на свеќи, делење на храна и пијалоци. Сите знаат што […]