Ознака: нозе

Нега и убавина

Ставете лушпа од банана на нозете пред спиење: Наутро нема да можете да им верувате на вашите очи – прави чуда!

Сите ги знаеме здравствените придобивки на бананите од поодамна, и тоа како две банани на ден се вистинската работа затоа затоа што содржат многу шеќер, а ако имате дијабетес, мора […]

Живот

Глава, стомак, нозе: Делови од телото што откриваат колку сте паметни

Вашиот мозок не е единствениот дел од телото што открива колку сте паметни. Прочитајте кои се четирите делови од телото што откриваат дали сте надпросечно интелигентни. Глава, стомак, нозе: Делови […]

Сцена

Ги крена нозете среде улица, но не ја увиде оваа грешка: Сите и се смеат на Ана Николиќ додека позираше до бесната кола

Српската пејачка Ана Николиќ позираше во кратко фустанче пред својот автомобил вреден стотици илјади евра, но освен нејзиното тело, еден друг детаљ ги изнасмеа фановите. Имено пејачката нема сомнение дека […]

Сцена

До овде дојде поради кратките здолништа: Една фотографија на Јована Јоксимовиќ направи хаос

Јована Јоксимовиќ облекла кратко здолниште на едно од снимањата и веднаш уследија негативни коментари. Водителката сигурно не очекувала дека нејзината комбинација за облекување ќе предизвика толкаво внимание на социјалните мрежи, […]

Сцена

Познатата водителка не знаеше дека ја снима камерата, па го подигна фустанчето, но и нозете

Популарната српска водителка Сања Маринковиќ со години наназад ја води емисијата „Магазин Ин“ која се занимава со машко- женските односи. Овој пат таа се одлучи да открие што прави пред […]

Нега и убавина

Клекнувања – со правилно изведување до сoвршени нозе и задник

Подготовките за летото започнаа и многумина од нас веќе се задлабочени во вежбањето, за наскоро да му ја покажат својата совршена линија на светот. Седечкиот начин на живот, особено влијае […]

Занимливости

Најлошото изненадување со секси чорапи, и ги скршил двете нозе!

Сопругата си купила секси чорапи за да ја “заскокотка“ фантазијата на сопругот. Но, завршила во болница. Чорапите имале шара на змија, па тој помислил дека во креветот покрај неговата жена […]

Нега и убавина

Ако ви отекуваат нозете, тоа може да е знак за овие 6 сериозни проблеми!

Многу причини за отекување на нозете, како што се долготрајното стоење или седење, односно полесните повреди, се релативно безопасни и лесно може да се препознаат. Сепак, понекогаш отекувањето на нозете […]