Ознака: нозе

Занимливости

Само ЕДНА НАМИРНИЦА ќе ви ги отстрани СИТЕ МОДРИЦИ ОД ТЕЛОТО – Ја имате во кујна!

Ја криете со облеката, се обидувате да ја „замаскирате“ со пудра  – но, не оди. Таа е и понатаму тука, модра и го расипува изгледот на вашите нозе кога ќе […]

Љубов и секс

ЕДЕН КОМПЛИМЕНТ И ТВОЈА Е: На оваа реченица жените „паѓаат како крушки“!

Еден комплимент и твоја е: Дали знаете кој комплимент жените најмногу сакаат да го слушнат од мажите кога е во прашање нивното тело?Одговорот би гласел: „Драга имаш супер нозе“. Козметичката […]

Живот

Загледајте се внимателно во ПРОСТОРОТ ПОМЕЃУ ПРСТИТЕ НА НОЗЕТЕ – Тоа може да ви го спаси животот!

Можеби мислите дека хидиена е во прашање, но се работи за нешто многу поопасно.Просторот помеѓу прстите на нозете често останува аснемарен, бидејќи е далеку од нашите очи. Но, може да […]

Занимливости

Дали и кај вас едната нога ѕирка под покривката кога спиете? – Еве што значи тоа!

Многу луѓе додека спијат мораат да бидат малку откриени, односно барем едната нога мора да ѕирка надвор. Зошто го правиме тоа? Науката го нуди одговорот!Многу луѓе спијат со една откриена […]

Живот

Оваа домашна маст ги решава проблемите со враснати и задебелени нокти

Враснатите и  задебелени нокти можат  да направат  големи проблеми.Но, една домашна маст може да ви помогне да го решите тој  проблем, а потребни  ви  се само  три намирници! Состојки: 1 […]

Занимливости

ФОТО: Ова е жената со најдолги нозе во светот

Должината на нозете на Светлана Панкратова (41) достигнува 132 сантиметри, па купувањето панталони за неа е секако вистински кошмар. Таа во 2008 година, на Трафалгар Сквер Лондон се сликата со […]