Ознака: нокти

Нега и убавина

Неверојатен бјути трик: Еве зошто сите мачкаат паста за заби на ноктите!

Интернетот е полн со снимки на кои луѓето мачкаат паста за заби на нокти. Погледнете што ќе се случи ако го направите тоа. Негата на ноктите е секојдневна женска рутина, […]

Нега и убавина

Налакирајте ги вашите нокти дома ПРЕЦИЗНО И ЛЕСНО со помош на неколку совети

Со цел успешно и лесно да ги налакирате ноктите, треба да исполните неколку исклучително едноставни, а не воопшто тешки предуслови за тоа. Првиот од овие предуслови е да имате убави […]

Занимливости

Ставиле долги нокти, па почнаа проблемите: Најголемите маки на девојките

Јадењето може да биде вистински предизвик, а уште поголем куцањето на телефон или тастатура. Ставањето контактни леќи е речиси невозможно, а шминкањето не може да заврши без тон пудра под […]

Нега и убавина

Ги направила ноктите, а утредента прстот ѝ бил црн: Салоните за убавина знаат да бидат многу опасно место

Оваа жена за малку ќе останела без прст откако во некој салон била на маникир. Жена чиј идентитет не е откриен на социјалните мрежи доживеала хорор откако била на маникир. […]

Нега и убавина

Хемикалии во ноктите поврзани со рак, автоимунитет, дебелината и нарушување на хормоните

Прв дел: Популарноста на културата “мани-педи” ги загрозува потрошувачите, салонските и спа-работниците и маникуристите преку изложување на токсични хемикалии со добро дефинирани здравствени последици Не е тајна дека нашата кожа […]

Мода

6 бои на лакови за нокти што ќе бидат хит оваа пролет

Со овие нови и навистина популарни бои, вашите нокти ќе изгледаат спектакуларно. Па, погледнете кои лакови ќе бидат хит оваа пролет. 1. Пролетна виолетова Оваа нијанса е навистина нежна, па […]

Нега и убавина

Основни грешки при лакирање на нокти

За да имате уреден и постојан маникир што е можно подолго, избегнувајте ги следните грешки при лакирање на ноктите. 1. Лакирате валкани нокти Ако на ноктите имате било каква нечистотија, […]