Ознака: Нора Шаќири

Вести

Нора Шаќири не го положи испитот за државни административни службеници

Нора Шаќири Марковиќ, Поранешката тв-водителка, инаку дипломиран социолог, не успеала да го положи испитот за државни административни службеници, пишува порталот „Инфомакс“. Ако Шаќири Марковиќ го положела испитот, ќе се стекнела […]

Вести

Прво ги уништуваат, а потоа се воодушевуваат на објектите од Скопје 2014

По налог на СДСМ и Сорос уништуваа и фрлаа боја кон спомениците и објектите од проектот Скопје 2014 нанесувајќи штета од илјадници евра, а всушност своите приватни прослави ги закажуваат […]

Вести

Шарените се испокараа и го нападнаа Заев на социјалните мрежи

Долгогодишните партиски активисти на најголемата опозициска партија СДСМ продолжуваат со жестоки отворени критики на сметка на лидерот на партијата Зоран Заев.Потезите на првиот човек на СДСМ наидуваат на се поголем […]

Вести

Нора со прашање до Заев: Зошто е таа помалку вредна од Мухамед Зекири?

Нора Шаќири го прашува лидерот на СДСМ Зоран Заев зошто е помалку вредна од Мухамед Зекири?Вработувањето на Мухамед Зекири во СДСМ ги изреволтира членовите и симпатизерите на опозициската партија. Долгогодишниот […]

Вести

Јанева и натаму ги крие лицата од СДСМ кои се одговорни за нејзиниот ПР

Скандалозно е лица кои се задолжени за односи со јавност, кои имаат допир со чувствителни материјали, да се кријат од медиумите и јавноста.Тоа покажува колку СЈО е нетранспарентно и колку […]

Вести

Ирена Ристиќ се изнервира: „Шаќири, Јанески и Агирова се полтрони!“

Ирена Ристиќ, една од најгласните „шарени револуционерки“, е лута што Санта Агирова, Огнен Јанески и Нора Шаќири ќе бидат наградени од страна на СДСМ со ново работно место со висока […]