Ознака: Нострадамус

Свет

„Нострадамус“ за американските избори: Тој го предвиде триумфот на Трамп, еве што вели тој кој ќе победи во ноември

Американските претседателски избори ќе се одржат во ноември, а како што датумот полека се приближува, се објавуваат бројни предвидувања за тоа кој ќе триумфира во трката за Белата куќа. Алан Лихтман, […]

Контроверзни фајлови

Нострадамус: Македонија ќе има клучна улога во новата војна!

Според Нострадамус, територијата на Македонија ќе има клучна улога во новата последна „трета светска војна”, која нема да се случи доколку надвладее разумот,затоа што “судбината на човекот не е во […]

Занимливости

Застрашувачка прогноза од Нострадамус за 2018 година

Нострадамус е еден од најпознатите пророци, а за следната година тој предвидел некои навистина големи катастрофи.Ако се земе предвид дека многу од неговите пророштва се исполниле, како француската револуција, слетувањето […]

Занимливости

Голем разорен земјотрес! Еве што друго предвиде Нострадамус!

Нострадамус, познатиот француски пророк предвидел неколку нешта за 2017 година.Најголем забележан земјотрес досега Нострадамус предвидел дека САД ќе ја погоди најсилен земјотрес во историјата на таа држава и дека тоа […]

Контроверзни фајлови

Морничаво предвидување на италијанскиот Нострадамус: Снегот носи страшно проклетство, а ние …

Пред 500 години италијанскиот филозоф Матео Тафури изрече апокалиптично пророштво во кој вели дека два дена ќе вее снег без престан во јужниот град на Италија,Саленто кој што ќе означува […]

Занимливости

Еве што Нострадамус предвидува за 2017 година- Истокот ќе го ослабе Западот, ќе има војни, поплави, суша

Пророштвата се напишани во стихови, а секој катрен предвидува некое случување од иднината. Многу научници и денес ќе го потврдат необичниот дар на Нострадамус. Во неговите мистични, двосмислени стихови полни […]