Ознака: нос

Живот

Лекарите советуваат: Ако ви е затнат носот, во никој случај немојте да го „дувате“!

Затнатиот нос и притисокот во главата најчесто се резултат на инфекција која предизвикува отекување и стеснување на крвните садови во носот, па често „дувањето“ на носот само ги влошува нештата, […]

Занимливости

Со чепкање во носот ризикувате да заболите од оваа болест

Чепкањето во носот со прстите, може да ви го загрози здравјето и да ви пренесе пневмонија, предупредуваат научниците. Бактеријата која предизвикува смртоносна инфекција, може да се пренесе доколку луѓето го […]

Занимливости

Обликот на вашиот нос открива многу за вас

Иако звучи помалку чудно, потврдено е дека формата на вашиот нос открива повеќе работи за вас, осносно за вашите карактерни особини. Познатиот професор Абрахам Тамир од Универзитетот Бен-Гурион во Израел […]

Живот

Доколку вие и вашето дете често кашлате, тоа е поради оваа одвратна работа која се крие во вашата перница! Еве што треба ВЕДНАШ да сторите

 „Грините сами по себе не носат болес, но ензимите во нивниот измет предизвикуваат алергии кај луѓето„-вели докторката Лиза Акерли.„Ако луѓето имаат асма, ова може да се влоши. Исто така често […]

Живот

Излечете ги синусите за пет дена: Решете се засекогаш од главоболките и затнатиот нос!

По ова мирно ќе пиете,а главоболките потполно ќе изчезнат.Со доаѓањето на ладните денови кај многу доаѓа и до лесна подложност на воспаленија па така и воспаленијата на синусите се пратени […]

Живот

Носот постојано ви е затнат ? Еве поради што тоа е така и како да го решите тоа . Најбрз начин!

Еве неколку едноставни и одлични налини како да го исчистете вашиот нос за две минути..Употребете ги сега , а заблагодарете ни подоцна!   Затнете го носот и држете Соочете се […]

Сцена

Дали Анастасија има нов нос? Фановите велат дека личи на Мајкл Џексон! Погледнете и самите…

Анастасија Ражнатовиќ, секогаш се труди на фотките, кои ги објавува на Инстаграм да изгледа беспрекорно. Сепак, многу луѓе наоѓаат замерки.Токму оваа слика, предизвикала бура од коментари, а највпечатливи биле оние […]

Сцена

ФОТО-ЗАГАТКА на денот: Чиј е овој нос?

Дали доволно ги знаете физичките карактеристики на познатите личности?За денешната загатка ви го претставуваме носот на една позната странска актерка. Дали можете да погодите која е оваа мегаѕвезда? Одговорот е […]

Видео

Со ноќи плачела поради страшни главоболки: Погледнете што ѝ пронашле во носот

Ова е едно мало девојче  кое има сериозни проблеми да заспие и со ноќи  е будна, се поради  синусна инфекција.Ова кутро  девојче боледува од  хронична синусна инфекција и  за да […]